Чи готова ваша дитинайти до школи?

Зазвичай батьків майбутніх першокласників хвилює безліч запитань: чи зможе їхня дитина навчатися в школі, чи досить вона розвинена, що їй слід уміти напередодні навчання в школі.

За допомогоюцього тесту Ви можете оцінити підготовленість Вашої дитини до школи.

Т Е С Т

Відповідайте на запитання «так» або «ні».

1. Чи часто Ваша дитиназаявляє про своєбажанняйти до школи?

2. Вашудитинунайбільшецікавлятьатрибутишколи (портфель, книжки, нове «доросле» становище), аніжможливістьбільшедовідатися нового й багаточогонавчитися?

3. Ви вважаєте, що Ваша дитинадоситьпосидюща й уважнанавітьпід час виконання не дужепривабливого для неїзавдання?

4. Вашадитинатовариська як з дітьми, так і з дорослими?

5. Ви не впевнені в тім, що Ваша дитиназдатна добре запам’ятати й виконатиуснедоручення( наприклад, по телефону)?

6. Ваша дитинажодноїхвилини не можепобути на самоті й зайнятисячимосьсамостійно?

7. Іграшки й особистіречіВашоїдитинизавждирозкидані, й Ви стомилисянагадуватиїй, щопотрібноїхприбирати?

8. Чивміє Ваша дитинарахувати до десяти й назад?

9. ЧивмієВашадитинапорівнювати числа і предмети?

10. ЧиздатнаВашадитинадодавати й віднімати в межах десяти?

11. Чизнаєдитинапростігеометричніфігури (коло, квадрат, трикутник, прямокутник, овал)?

12. Чивмієдитинавизначатиістотніознаки в предметах(наприклад, у птаха є дзьоб, пір’я)?

13. ЧиможеВашадитинаоб’єднати одним словом поняття одного виду, роду, характеру (наприклад, назвати одним словом «взуття» слова «туфлі», «черевики», «чоботи»)?

14. ЧиможеВашадитиназнайти слова з протилежнимзмістом до запропонованого слова («весело» - «сумно»)?

15. Чивміє вона скластирозповідь за 5-7 картинками?

16. Чизнає Ваша дитиналітери та чивмієчитатипо складах?

17. Ваша дитина з напруженням і без будь-якогозадоволеннядекламуєвірші й розповідаєказки?

18. Чи правда, що Ваша дитина не доситьупевненокористується кульковою ручкою?

19. Ваша дитина любить майструвати, користуючиськлеєм, ножицями, інструментами?

20. Їйподобаєтьсярозфарбовуватиабомалювати?

21. МалюнкиВашоїдитини, як правило, неохайні й не завершені?

22. Вашадитина без особливоїпраціможезібратирозрізану на кількачастин картинку?

23. Чиможе Ваша дитиназнайти слово до запропонованого слова так, щоб вони булипов’язані за змістом, як пов’язані слова в зразку (наприклад, зразок: «дерево - гілки», до слова «книжка» необхідноназвати слово «сторінки»)?

24. Чивважаєте Ви, щоВашадитина не допитлива й погано обізнана?

Порівняйтесвоївідповіді з ключем.

Ключ відповідей

Якщо на запитання 1, 3, 4, 5, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 19, 20, 22, 23 Ви відповіли «так», то зарахуйте по 1 балу за кожнувідповідь.

Якщо на запитання 2, 6, 7, 17, 18, 21, 24 Ви відповіли «ні», то зарахуйтеще по 1 балу за кожнувідповідь.

Підрахуйтезагальнукількістьбалів.

Якщо вона становить:

20-24 бали, то поздоровляємо! Ваша дитина готова до школи. Будьте певні, щоїй буде легшесправлятисязішкільнимитруднощами. Подбайте про те, щоб у неїнезникінтерес до школи й до отриманняновихзнань.

15-19 балів, Вам належитьприділитибільшеувагисвоїйдитині, змістзапитаньабозавдання в них допоможуть Вам обрати потрібнийнапрямроботи з дитиною. Не засмучуйтеся, Вашадитинамайже готова до навчання в школі.

14 і меншебалів,кращоюпорадою для Вас буде приказка: «Терпіння і труд усеперетруть». Ваша дитиначекаєдопомоги й співпраці. Пориньте разом із нею в розвивальні, цікавіігри. Усе цедопоможедитинідосягтиуспіху й піти до школипідготовленою.