Заохочення та покарання для учнів

Заохочення

1. Учні школи заохочуються за:

• успіхи у навчанні та зразкову дисципліну;

• участь та перемогу в олімпіадах, творчих конкурсах і спортивних змаганнях всіх рівнів;

• суспільно-корисну діяльність і добровільну працю на користь школи;

• благодійні вчинки.

2. Школа застосовує такі види заохочення:

• оголошення подяки учням та їх батькам;

• нагородження Похвальним листом;

• нагородження цінними подарунками або грошовою премією;

• занесення прізвище учня на Дошку Пошани школи;

• подання учня для присвоєння іменної стипендії.

3. Заохочення застосовуються директором школи за поданням ради школи, педагогічної ради, класного керівника, а також у відповідності до положень про проведення в школі конкурсів, змагань і оголошуються наказом по школі.
    Заохочення застосовуються в умовах поширеної гласності і доводяться до відома учнів та працівників школи.
    Про заохочення учня директор в кожному окремому випадку повідомляє його батьків (осіб, які їх заміняють), направляючи їм лист подяки.

ПОКАРАННЯ:

У випадку порушення норм і правил поведінки, псування шкільного майна, навчального обладнання, не виконання внутрішнього розпорядку школи до учнів можуть застосовуватися такі міри дисциплінарного покарання:

- зауваження вчителя;

- зауваження чи догана директора школи;- догана директора школи у присутності всіх учнів;

- направлення подання щодо порушника до підрозділу кримінальної поліції у справах неповнолітніх для вирішення питання про притягнення батьків (осіб, що їх замінюють) до адміністративної відповідальності та взяття на профілактичний облік у встановленому Законодавством порядку;- клопотання про позбавлення учня статусу школяра, виключення зі школи.

Рішення про позбавлення статусу школяра приймається на загальних зборах колективу з урахуванням думки органів учнівського самоврядування, громадської думки та погодження із відділом у справах сім’ї та молоді.

Учні, які порушили адміністративне право або вчинили злочин, за поданням правових органів ставляться на облік, як правопорушники, а в разі притягнення до кримінальної відповідальності – виключаються зі школи.

За нанесення умисних матеріальних збитків майну чи обладнанню учнями матеріальну відповідальність несуть батьки або особи, які їх замінюють.